logotyp

Plán akcí

ZÁŘÍ 2020

ZÁŘÍ 2020
V průběhu měsíce září je naším cílem zajistit přirozenou adaptaci dětí a  jejich přizpůsobení se kolektivu.
Společně budeme vytvářet třídní pravidla (pusinkové, ručičkové, želvičkové, srdíčkové, měsíčkové, metličkové a kroužkové).
Rovněž budou děti seznámeny s bezpečností nejen v prostorách MŠ, ale také během pobytu venku. V okolí MŠ si společně vybereme strom naší třídy (minulý rok jsme společně zasadili ořech), u kterého budeme po celý školní rok pozorovat proměny. Na podzim pod něj společně uspíme broučky a na jaře ho opět zpěvem a pohlazením probudíme.
Děti se dále seznámí se základy slušného chování v MŠ i mino ní. K tomu nám pomůže čtení pohádek z publikace "Děti a slušné chování aneb vyprávění kočky Justýnky".
Budou zařazovány pohybové hry se značkami dětí, jejichž cílem je usnadnit zejména novým dětem zapamatování kamarádů a jejich značek.

01.09. - Zahájení školního roku
10.09. - Informační schůzka pro rodiče (16:00)
22.09. - Divadlo KORÁB - O Budulínkovi
ŘÍJEN 2020

ŘÍJEN 2020

V měsíci říjnu nás čeká téma OVOCE a ZELENINA. Děti si donesou ovoce i zeleninu z domu a poté budeme poznávat podle našich smyslů. Budeme hádat podle hmatu se zavřenýma očima, poté budeme zkoušet ochutnávat, poznávat podle vůně a v neposlední řadě hádat neobvyklé druhy ovovce a zeleniny pomocí zraku. Děti se seznámí nejen s ovocem  a zeleinou z našich končin, ale zapojíme i exotické druhy, z nichž si děti společně vyrobí i ovocný salát. 
Z ovoce a zeleniny budeme i vyrábět. Budeme obtiskovat jablíčka, papriky a brambory.
Děti se naučí jednoduché básničky a písničky s danou tématikou. 
 
V druhé polovině měsíce nás čeká téme BARVY PODZIMU. Děti se seznámí se změnami v přírodě během podzimu. Společně si při procházkách venku nasbíráme přírodniny (barevné listy, větvičky, kašany...) a poté z nich budeme vyrábět. V tématu podzim budeme pokračovat i nadále a budeme si s dětmi povídat o ZVÍŘÁTKÁCH V LESE. Budeme si vyprávět, jaká zvířátka v lese můžeme potkat a jak vlastně takový les vypadá. Společně se naučíme, jak se v lese chovat a co naopak v lese dělat nesmíme. 20.10. si společně připomeneme Den stromů.
Celé téma budou provázet jednoduché básničky a písničky (Veverka Čiperka, Běží liška k Táboru, Ježeček malinký) a také pohybové hry (Tiše, tiše, ježek spí...). Do programu budeme zařazovat i prvidelné cvičení (joga, tanečky...) a kolektovní hry s padákem. 

OD 21.10. - 2.11. 2020  MŠ UZAVŘENA KHS Z DŮVODU KARANTÉNY!!!

8.10.   -  CANISTERAPIE V MŠ
9.10.   -  VÁNOČNÍ FOCENÍ

Z důvodu COVID-19 byly veškeré akce od 14.10 zrušeny či přesunuty.

LISTOPAD 2020

LISTOPAD 2020V tomto měsíci si s dětmi budeme stále povídat o podzimu a jeho znacích. Poté hned bude následovat téma SVATÝ MARTIN. Přečteme si společně o příběhu svatého Martina, budeme si vyprávět o zvycích a tradicích. Děti si vyzkouší v rámci DNE SVATÉHO MARTINA hod svatomartinskou podkovou, přetnutí pláště mečem a také si zkusí nahánění hus. Společně si budeme povídat i o charakteristických znacích přicházející zimy.
Děti si vyrobí svatomartinské rohlíčky, nakreslí podkovy a vyrobí koně pro svatého Martina.
Společně se naučíme i básničku Na svatého Martina....
Dalším tématem tohoto měsíce bude DRAKIÁDA. Děti si vyrobí společně třídího draka, kterého si poté vystaví ve třídě. Naučíme se básničku Vyletěl si pyšný drak..., kterou doplníme i pohybem. 
Na konci měsíce nás čeká téme ROČNÍ OBDOBÍ. Hlavním cílem toho týdne je naučit se znát čtyři roční období, umět je vyjmenovat a poznávat jejich charakteristické znaky.
Děti společně vytvoří myšlenkovou mapu a budeme pracovat s jejich návrhy a náměty. Dále budou dětem nabídnuty obrázkové encyklopedie, vzdělávací karty a didaktické pomůcky zohledňující věkové skupiny dětí

PROSINEC 2020

PROSINEC 2020V tomto měsíci nás už čeká adventní čas, kdy si s dětmi nazdobíme třídu a budeme se těšit na blížící se Vánoce. S dětmi si vyrobíme vánoční věnec na dveře, sněhuláky a vánoční zapichovátka do květináče.
Na začátku měsíce si povíme o adventu a rozsvítíme první svíčku na věnci. 
Poté nás bude čekat přímo nebeská návštěva, kdy nás přijde navštívit Mikuláš s andělem a čertem. S dětmi pro ně budeme trénovat básničky a písničky, aby si zasloužily odměny. 
Poté s dětmi ozdobíme vánoční stromeček, budeme si povídat o zvycích a tradicích (které si děti i vyzkouší), nazdobíme si jablíčka a pomeranče  a pomocí koled se naladíme na pohodovou vánoční atmosféru :). 
Po celou dobu měsíce prosince budeme s dětmi dělat i náš třídní adventní kalendář.
V pátek 18.12. si ve školce uděléme pyžamový den a necháme se překvapit, zda k nám dorazí Ježíšek a neché nám něco pod stromečkem :).

NOVINKY

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

obrázek
Vážení rodiče, milé děti , přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví do Nového roku 2021.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
https://www.facebook.com/
Domů MŠ Pohádka

Created by © 2017 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign