logotyp

Plán akcí

Říjen 2021

Říjen 2021

Měsíc říjen byl pro nás dost nabitý.

4.10. - 8.10.2021

Začátkem měsíce jsme se seznamovali s druhy zeleniny. Děti si do školky přinesly zeleninu a naučily se ji poznat podle hmatu a podle chuti. Nakreslily a vyrobily spoustu obrázků, upekly si zdravé hranolky a naučily se básničky “Já jsem brambor šišatý”

a “Kutálí se brambora”. Na konci týdne si společně zasoutěžily na bramboriádě, která se uskutečnila na zahrádce školky. Nesly na zádech pytel brambor, vyzkoušely si slalom s bramborou na lžíci a hledaly brambory v písku. Na konci je čekala společná práce, kde podle symbolů hledaly svůj správný pytel třídy a naplnily ho otisky brambor.

11.10. - 15.10.2021

Další týden byl ovocný. Děti se opět seznámily s ovocem. Našim ovocem, ale i s exotickým. Vytvořily si společně ovocný salát a upekly jablečný závin. Společně pak všechno ochutnávaly. Naučily se písničku “Měla babka čtyři jabka”. Přijela nás navštívit i paní lektorka s programem “Skřítky krmit povoleno”. Povídala nám o zdravých a nezdravých potravinách. Děti se s nadšením zapojovaly do příběhu. Vydali jsme se i na krásnou procházku po polích.

18.10. - 22.10.2021

Dále na nás čekaly zvířátka z lesa. Naučili jsme se zvuky zvířat. Něco o jejich zimním spánku, proč ho mají a kde spinkají. Naučili jsme se další básničku “Halí belí zvířátka”. Upekli jsme společně dýňové sušenky. Děti válely a vykrajovaly. Sušenkami pak pohostily rodiče na dýňohrátkách. Tam se povedly nádherné dýně. Odpoledne jsme si všichni naplno užili. Týden jsme zakončili v oboře Holedná. Podívali jsme se na prasátka a prozkoumali zajímavou stezku.

25.10. - 29.10.2021

Poslední týden si povídáme o podzimu. Děti se učí, co patří do lesa a co naopak ne. Vytvořily stromečky ke Dni stromů. Pouštěli jsme draky na poli. Děti to moc bavilo, ikdyž nám to moc nešlo. Naučily se i básničku o drakovi.

 

ZÁŘÍ 2021

ZÁŘÍ 2021V průběhu měsíce září je naším cílem zajistit přirozenou adaptaci dětí a  jejich přizpůsobení se kolektivu.

Společně budeme vytvářet třídní pravidla. Rovněž budou děti seznámeny s bezpečností nejen v prostorách MŠ, ale také během pobytu venku. V okolí MŠ si společně vybereme strom naší třídy, u kterého budeme po celý školní rok pozorovat proměny. Na podzim pod něj společně uspíme broučky a na jaře ho opět zpěvem a pohlazením probudíme.

Děti se dále seznámí se základy slušného chování v MŠ i mino ní. K tomu nám pomůže čtení pohádek z publikace "Děti a slušné chování aneb vyprávění kočky Justýnky".

Naučíme se jednoduché básničky s pohybem "Medvídek", "Brouček" "Kutálí se brambora" "Velká novina", písničku doprovázenou s pohybem "Když jsi kamarád". Také se naučíme hymnu naší školky.
Ve čtvrtek, 23.9., nás navštíví v MŠ divadlo Kejkle s pohádkou "O neposlušných kůzlátkách".

Budou zařazovány pohybové hry se značkami dětí, jejichž cílem je usnadnit zejména novým dětem zapamatování kamarádů a jejich značek.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Milí rodiče,
školní rok 2021/2022 bude zahájen ve středu, 1.9.2021.
Informativní schůzka pro rodiče se uskuteční ve čtvrtek, 9.9.2021 od 16:00 hodin.
Těšíme se na Vás!!!
Martina, Nikol, Radka

NOVINKY

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Potvrzení o platbách školného za rok 2021

Vážení rodiče, potřebujete-li potvrzení o platbách školného za rok 2021, pište požadavek na e.mail: info@mspohadka-brno.cz

Odklad školní docházky

Vážení rodiče,
uvažujete-li o odkladu školní docházky Vašeho dítěte na školní rok 2022 /2023, oznamte prosím tuto skutečnost ředitelce školy nejpozději do 30.1.2022.
Formulář najdete na stránkách školy v sekci formuláře, nebo si jej vyzvedněte u Vaší p. učitelky.
Pokud tuto skutečnost včas neoznámíte, nebudeme Vám moci garantovat místo v MŠ na další školní rok. Děkujeme za spolupráci
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
https://www.facebook.com/
Domů MŠ Pohádka

Created by © 2017 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign